BY HAKKINDA

Yaptığı her işte öncü olmak, yenilikçilik, fark yaratmak ve yaratıcılık kurulduğu günden beri Boyner Grubun en önemli değerleri arasındadır. 1990’lı yıllarda bunu temin etmek için çalışanların yaşam boyu eğitimine yatırım yapmak gerektiği çok daha önemli hale gelmişti. Ancak, o günlerde ne eğitim altyapısı ne de kitaplar geleceğe ışık verecek yeterlilikte değildi.

İlk tohumlar, üst düzey yöneticilerin yurtdışı seyahatlerinde yönetim, perakendecilik ve kişisel gelişim alanında dünyada en çok okunan kitapları satın alarak ülkemize getirmeleriyle atılmaya başlandı. Önceleri kitapların önemli bölümleri şirket içinde Türkçe’ye çevrilip dağıtılıyordu. Grubun çok hızlı büyüdüğü ve teknolojinin de hızla ilerlediği bu yıllarda sadece kitaplardan alıntıların paylaşılması yeterli gelmedi. Kitapların Türkçe’ye çevrilmesine ve çalışanlara referans kitabı olarak dağıtılmasına karar verildi. Okuyanlar bu kitapların herkes tarafından okunması gerektiğini dillendirmeye başladı. O günlerde Türkiye, henüz iş hayatı ve kişisel gelişim kitapları ile yeni yeni tanışıyordu.

Başlangıçta sadece Grup markalarının müşterileri ile buluşturulması düşünülen kitaplar, kısa süre içinde Beymen ve o günkü adıyla Çarşı Mağazaları’nda satışa sunuldu. Bunların arasından “Dünyadaki En Büyük Satıcı”, “Gelecek Zamanda Düşünmek” ve “Tongu Fu” öylesine yoğun istek aldı ki kitabevleri de bu kitapları satmak istedi.

Ve böylelikle Boyner Yayınları, butik bir yayınevi olarak kendiliğinden doğdu.

O günden bugüne , Boyner Yayınları vizyon geliştirme misyonuyla sadece çeviri kişisel gelişim ve iş hayatı kitabı yayınlıyor.Ve hep daha iyiyi ve mükemmeli arayanların, dünyayla olan bağını sıkı tutmak isteyenlerin, iş hayatı ve kişisel gelişim kitabı meraklılarının ve akademisyenlerin hayatına dokunmaya ve önemli müracaat adreslerinden biri olarak gelişimine devam ediyor.

Gülşen Heper Boyner Yayınları Koordinatörü

Gülşen Heper

Boyner Yayınları Koordinatörü


NOT: Merak edenler için; bazı çok sevilen kitaplarımızın yeni baskıları maalesef devam etmiyor, edemiyor. Web sitemiz vasıtasıyla bu kitapların da belirli sayfalarının PDF formatlarına ulaşabilirsiniz. Tamamına ulaşmak isteyenleri ise önceden randevu alarak bir kahve ikramı eşliğinde ofisimizde okumaya davet ediyoruz.

KİTAPLAR
GECİKTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Thomas Friedman
YENİ DÜNYADA DAHA AKILLI, DAHA HIZLI, DAHA BAŞARILI OLMANIN SIRLARI
Charles Duhigg
Dünya Düzeni
Henry Kissinger
Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi
Bill Bryson
Huzurlu Yaşama Sanatı
Toksöz B. Karasu
Görünmeyeni Düşünmek
Steven D. Levitt
Stephen J. Dubner
Anksiyete Çağım
Scott Stossel
Hız
Ajaz Ahmed
Stefan Olander
Doğru Karar
Chip Heath
Dan Heath
Zamanı Anlamak
Mitch Albom
Mükemmeli Seçmek
Jim Collins
Morten T. Hansen
Alışkanlıkların Gücü
Charles Duhigg
Olağanüstü Tavsiyeler
George Lois
Hikâyen Varsa Kazanırsın
Peter Guber
Parlak Fikirler Nasıl Doğar?
Steven Johnson
Mutluluk Dağıtmak
Tony Hsieh
Küçük Ama Önemli Şeyler
Tom Peters
Sıcak, Düz ve Kalabalık
Thomas Friedman
Hemen Her Şeyin Çok Kısa Bir Tarihi
Bill Bryson
Milyoner Aklın Sırları
T.Harv Eker
Aklını Kullan Aksini Düşün
Paul Arden
Yaşama Yetişemeyenlere Mucize Çözüm Hikayeleri
Ayşenur Yazıcı
İşe Yarayan Çılgın Fikirler
Robert I. Sutton
Görünmeyen Ekonomi
Steven D. Levitt
Stephen J. Dubner
Okul Hayatında Tongue Fu
Sam Horn
Çalışma(ma)'nın Keyfi
Ernie J. Zelinski
İyi'den Mükemmel Şirket'e
Jim Collins
Olağanüstü Değişimler
Jane Seymour
Dehanızı Keşfedin
Michael J. Gelb
Unplugged
Selçuk Erdem
Enformasyon Altyapısı
Peter Weill
Marianne Broadbent
Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları
Mitch Albom
Bağlantı Doğru mu?
Jane M. Healy
Ye ya da Yem Ol
Howard H. Stevenson
Jeffrey L. Cruikshank
Ruhun Arayışı
Charles Handy
Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı
Sam Horn
Dünyadaki En Büyük Satıcı
OG Mandino
YAZARLAR

Charles Handy

Charles Handy, dünyanın önde gelen gurularındandır. İnsan kaynakları konusundaki yaklaşımları ve kitaplarıyla öne çıkıyor. Bu alandaki son trendlere dikkat çekerken, düşüncesini, “Fillerin devri kapandı, artık sıra pirelerde” değerlendirmesiyle ortaya koyuyor. Yeni ekonomi ile birlikte şirket yönetiminde her şeyin değiştiğini, bireyin ön plana çıktığını söylüyor. Handy, “Kontratlar artık bireysel olarak oyuncularla yapılıyor. Takımın tamamıyla değil” diyor. İş dünyasında sürekli “son trendlerden” bahsedilir. Şirket yönetiminde, pazarlamada, insan kaynakları yönetiminde sürekli yenilenen ve yükselen trendler vardır. Bu trendler, uzmanlarca ya da bilinen ismiyle “gurular” tarafından, zaman içinde, engin tecrübe ve birikimlerinden yola çıkarak ortaya koyulur. Ama guru olmak kolay değildir. Zaman ve çaba gerektirir. Dünya çapında tanınmak, ağzından çıkan her kelimenin binlerce dolar değer taşıması her yönetim uzmanının ya da profesörün harcı olamaz... Financial Times tarafından oluşturulan online yönetim bilgi hizmetleri sitesi FT Dynamo tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Charles Handy tüm zamanların en etkili ikinci yönetim düşünürüdür. Sıralamada efsanevi Peter Drucker’dan hemen sonra yer alıyor. Profesör Handy, petrol endüstrisinde bir süre çalıştıktan sonra London Business School’un Sloan Yönetim Programı’nın Direktörü oldu. İlk kitabı, “Understanding Organizations” (Organizasyonları Anlamak) 1976 yılında yayınladı. 1987 yılında yayınladığı çalışması “TheFuture of Ware” (İşin Geleceği) ile büyük ilgi topladı. Daha pek çok kitabı bulunan Handy, insan kaynakları yönetimi konusunda dünyanın en önemli gurusu olarak kabul görüyor.


KİTAPLAR

INSTAGRAM

#boyneryayınları

Yükleniyor...
İLETİŞİM
BOYNER YAYINLARI
Eski Büyükdere Caddesi
Park Plaza No.14, Kat: 2
34398 Istanbul/Maslak
T. +90 (212) 366 89 77-78
F. +90 (212) 345 09 29